نتایج جستجو برای عبارت :

تاریخ هنر جهان – هنر قاره آمریکا از آغاز تا سدۀ ۱۶ میلادی

بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر
االدروس علیها كلمة سر یتم تسلیمها للطالب عند التسجیل 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر 1

2
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر 2

3
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر 3

4
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر 4

5
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر 5

6
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر 6

7
تاریخ العرب الجاهلی و أثره على التفسیر 7

8
تاریخ ا
1. موقعیت جغرافیایی قاره ی آسیا چگونه است؟ 
قاره پهناور آسیا از قطب شمال تا جنوب مدار استوا امتداد یافته است و بخشاعظم آن در نیمکره شمالی قرار دارد. 
2. قاره آسیا از سه طرف به کدام اقیانوس ها محدود میشود؟ 
از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از جنوب به اقیانوس هند و از شرق به اقیانوس آرام. 
3. اوراسیا به کجا گفته می شود؟ 
در بین قاره های جهان، تنها دو قاره آسیا و اروپا به هم چسبیده اند به همین دلیل بعضی از جغرافیدانان این دو قاره را یک قاره دانسته
​​​​​​
نرخ رشد توسعه دهندگان نرم افزاری در کدام قاره از جهان بالاترین میزان را دارا می باشد؟
☀️قاره آفریقا با اختصاص ۴۰ درصد ریپازیتورهای متن باز سریعترین رشد مراکش با دارا بودن بیشترین انجمن های توسعه نرم افزای (براساس گزارش #گیت_هاب از جوامع با بیش از 10،000 مشارکت کننده) یشترین رشد را در این قاره به خود اختصاص داده است.است

به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونا نماد غرب وحشیبه  ورود اروپایی‌ها به قاره آمریکا از همان آغاز، با خشونت و جنایت همراه بود، صاحبان و مالکان اصلی این سرزمین سرخپوستانی بودند که صد‌ها یا شاید هم هزاران سال بود در صلح و صفا در قاره آمریکا زندگی می‌کردند.
اما با ورود اشغالگران اروپایی به این قاره، سرخپوستان نابود شدند و اکنون،
آمریکای شمالی به دو کشور آمریکا و کانادا تبدیل شده است.
ادامه مطلب
یه سری معلم به من گفت که بشینم چند تا ورقه رو تصحیح کنم . خوب منم شروع کردم و با جواب های خیلی خفنی مواجه شدم :
اسکیمو ها در کجا زندگی میکنند ؟ در بیابان
میانگین 4 عدد چگونه محاسبه میشود ؟ 4*4 = میانگین 4 عدد
کدام قاره 2 تکه است ؟ قاره ترکیه
مساحت یک مثلث 15 سانتی متر است . قائده ی آن 5 است . ارتفاع آن را حساب کنید ؟ 15 / 3 = 5 !!!!
و چند تا جواب دیگه مثل این !!
پرچم هر کشوری نماد آن کشور است که در گذشته روی کاغذ و بعد به تدریج روی پارچه کشیده شد و مردم به عنوان نشان هویت از آن یاد می کنند.بنابراین  در زیر می خواهیم برخی از کشورهای قاره اقیانوسیه را به همراه مفهوم پرچم  آنها برایتان توضیح دهیم.ادامه مطلب
منی که بار سفر بسته بودم از آغازنگاه خویش به در بسته بودم از آغازبرای سرخی صورت به روی هر انگشتحنای خون جگر بسته بودم از آغازمنم شبیه ولیعهد شاه مغلوبی که دل به مال پدر بسته بودم از آغازهنوز در عجبم که امیدوار چرابه هندوانه ی دربسته بودم از آغازبه دوستان خود آنقدر مطمئن بودمکه روی سینه سپر بسته بودم از آغازبه خاطر نپریدن ملامتم نکنیدکه من کبوتر پربسته بودم از آغازعجیب نیست که با مرگ زندگی کردمبه قتل عمر کمر بسته بودم از آغازاگر چه آخر این ق
بزرگ ترین قاره کره زمین =اسیا(44میلیون کیلومتر مربع )
بزرگ ترین اقیانوس =کبیر یا آرام (166میلیون کیلومتر مربع )
بزرگ ترین شبه جزیره جهان =عربستان(3183100کیلومتر مربع)
بزرگ ترین جزیره جهان =استرالیا (7682300کیلومتر مربع)
بزرگ ترین دریای جهان =مدیترانه (2966000کیلومتر مربع)
بزرگ ترین دریاچه جهان =خزر یا مازندران (371795کیلومتر مربع)
بزرگ ترین خلیج جهان =مکزیکو
طولانی ترین رود جهان =نیل (6600کیلومتر)
پر آب ترین رودجهان=آمازون
بلند ترین آبشار جهان =انجل در ونزوئلا (
قتل عایشه به دست معاویه (به اعتراف اهل سنت عمری)
رشید الدین فضل الله وزیر و مورخ بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
در ربیع الابرار زمخشری و در کامل السفینه این حدیث معتبر است که معاویه عائشه را به خانه خود دعوت کرد و سرچاهی به نی بپوشید و بر آن کرسی آبنوسین نهاد و عایشه ام المومنین (ام الفاسقین) را بر آنجا نشاند. بر نشستن و فرو رفتن همان بود. معاویه بفرمود تا چاه را با آهک بینباشتند.
جامع التواریخ، تاریخ ایران و اسلام، تالیف رشید الدین فضل الله، جلد ۲
قاره اقیانوسیه با حدود ۲۰ کشور در نیم کره جنوبی قرار دارد که برخی این کشورها عبارتند از: استرالیا ، نیوزلند، فیجی، کالدونیا و گینه نو. کشور استرالیا بیشترین مساحت و جمعیت این قاره را با وسعت ۷۶۹۲۳۰۰ کیلومتر مربع و افزون بر ۰۰۰، ۰۰۰، ۲۰ تن به خود اختصاص داده است. استرالیا همچون جزیره‌ای بزرگ از شمال به دریای ارافورا و دریای تیمور ، از شمال شرقی به دریای مرجان ، از شرق به اقیانوس آرام جنوبی، از غرب و جنوب غربی به اقیانوس هند و از جنوب به اقیانو
مقدمه
برنج یکی از پرمصرف ترین غذاهای جهان است که در همه جا طرفدار دارد. با این حال عموم مردم، شناخت و درک درستی از چگونگی پیدایش برنج و گسترش آن در سراسر جهان، ندارند. به همین جهت تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به تحلیل پیدایش و گسترش برنج و غذاهای برنجی در جهان بپردازیم.
آسیا
بر اساس سندها و مدرک های تاریخی، برنج نخستین بار در حاشیه های رودخانه ی یانگ تسه در چین کاشت و بهره برداری شد. مطالعه ها نشان می دهند که در آغاز، برنج به شکل امروزی آن فرآو

اسم تمام قاره‌ها با همان حرفی که آغاز شده است پایان می‌یابد.
مقاوم‌ترین ماهیچه در بدن، زبان است.
کلمه «ماشین‌تحریر» (TYPEWRITER) طولانی‌ترین کلمه‌ای است که می‌توان با استفاده از حروف تنها یک ردیف کیبورد ساخت.
محال است که آرنج‌تان را بلیسید.
جلیقه ضد گلوله، ضد آتش، برف‌پاک‌کن‌های شیشه جلوی اتومبیل و چاپگرهای لیزری توسط زنان اختراع شدند.
پروانه‌ها با پاهایشان می‌چشند.
نظیر اثرانگشت، اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است.

ادامه مطلب
همیشه یکی از آرزوهای من خرید تور اروپا یا خرید تور دور اروپا بود اما راستش را بخواهید هیچ وقت پول کافی نداشتم و یا اگرهم داشتم اولویت های مهمترین وجود داشت اما حالا تصمیم گرفته ام که هر طوری شده در سال 1399 که به این بدی شروع شد یک تور ارزان اروپا بخرم و بعد از باز شدن مرزها به این قاره که از دید من زیباترین قاره دنیاست یر بزنم.
به نظر شما تور ایتالیا بهتر است یا تور فراسه (تور پاریس) یا به فکر خرید تور اروپای ترکیبی باشم؟
مشاوران وب سایت فاینداتو
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 
الأستاذ الشیخ فضیل الجزائری
صیف 1440هـ فی قم المقدّسة

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3
المدارس الفلسفیة الأربع قبل سقراط

4
نقد المدارس الأربع ، مرحلة سقراط

5

6

7

8

9
قاره اروپا با داشتن سابقه‌ای بسیار طولانی در آموزش آکادمیک، مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل می‌باشد. این قاره مکان قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا است. قدیمی‌ترین دانشگاه جهان یعنی دانشگاه بولونیای ایتالیا، در سال ۱۰۸۸ در این قاره بناشده است. حال موسسه ساناگیتی، موسسه اعزام دانشجو به اروپا در مشهد ،شمارا به خواندن این مقاله دعوت می‌کند.
این قاره همچنین با داشتن مساحتی حدوداً ۱۰ کیلومترمربع و جمعیتی بالغ‌بر ۷۳۰ میلیون
گویان فرانسه یکی از کوچک ترین کشور های قاره آمریکا است که در شمال قسمت جنوبی این قاره واقع شده است. سرشماری هایی که در سال 2010 صورت گرفته نشان می دهد که این کشور جمعیتی در حدود 250 هزار نفر دارد. البته باید بدانید که گویان فرانسه کشوری مستقل نیست و در واقع بخشی از جمهوری فرانسه می باشد. با این حال، از کاین به عنوان بزرگترین شهر در این کشور یاد می شود. واحد پول رسمی گویان فرانسه فرانک است و مردمش به زبان فرانسوی صحبت می کنند. اگر دوست دارید با مهم
 سفر به بزرگترین شهر دو قاره ای جهان با تور استانبول

اگر مسافر شهر استانبول باشید قطعا می دانید که قسطنطنیه نام قدیمی شهر استانبول بوده که در زمان امپراتوری روم شرقی قرار داشته که بعد ها با تصرف امپراتوری عثمانی به نام "استانبول" تغییر نام پیدا کرده است. مهمتر اینکه بزرگترین و مهمترین شهر در میان شهرهای توریستی ترکیه و همچنین مرکز فرهنگی و تاریخ آن هم به شمار می رود. دلیل شهرت آن از لحاظ جفرافیایی این است که تنگه بسفر باعث شده که نیمه
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3

4

5
أفكار سقراط : تحلیل و نقد

6
أفلاطون: نظریة المعرفة عند أفلاطون

7

8

9
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3

4

5

6

7
تتمة أفكار أفلاطون: أدلة تجرد النفس 

8
المجتمع فی فكر أفلاطون و نقد آرائه

9
بسم الله

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ
خدا اراده کرد و آغاز کرد، خدا قلم را اختیار کرد و آغاز کرد، قلم این شگفت آفریده خداوند که اسرار نهان را به جهان می آورد. گاهی می بایست دوباره آغاز کرد و به خیال تقلید قلم اختیار کرد تا آنگونه رقم زد که او می خواهد.
قلم زدن را دوست دارم، هر چند چون نوجوانی مبتدی با نگاشته های ناموزون و عجیب و پر غلط، اصلا اینکار را خدا به ما آموخته تا گاهی که از خودی خود بیگانه می شویم آینه خودش را از آن اعماق وجو
از کوچه‌ای به کوچه‌ای، گویی از قاره‌ای به قاره‌ای. از پرده‌ای به پرده‌ای، از جهانی به جهانی. در هر قدم یک حماسه؛ در هر قدم یک جنگ، در هر قدم یک صلح، در هر قدم یک وصال و یک فراق. هر قدم یک عالمی‌ست، و زنده ماندن در این ارتفاع مهیب تهوّری عظیم می‌طلبد، و قلبی که طاقت کوه دارد و آرامش اقیانوس،‌ چابکی باد و تواضع خاک. 

حلمی | هنر و معنویت
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3

4

5

6

7

8

9
تتمة آراء أفلاطون مع تلخیص و نقد
شاید شما هم مثل من تعجب کنید اگر بدانید ده حقیقت علمی مهمی که در قرن اخیر کشف شده است, قرآن 1400سال پیش از آن پرده برداشته است ....

ویژگی منحصر به فرد دوران ما این است که به عصر فضا نامگذاری شده است زیرا انسان توانسته است بسیاری از حقایق خیره کننده جهان خلقت را کشف کند و نوع نگاه ما را به جهان پیرامون خود تغییر دهد. عجیب آنکه که می بینیم این حقایق به طور واضح در کتابی که قبل از 1400سال پیش نازل شده است, بیان شده است. آن هم در دورانی که علم نجوم چیزی جز
وبلاگ خبری آذربایجان پرس آغاز به فعالیت کرد. 

این وبلاگ اخبار مربوط به آذربایجان، ایران و جهان را بصورت روزانه منتشر می کند و درصدد است که کمبودهای موجود در عرصه خبررسانی منطقه آذربایجان را جبران کند.

این بلاگ خبری تحت قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و سرویس وبلاگدهی بیان است.
در دنیای جرج آر آر مارتین شاید میشه گفت خاندان تارگرین روزگاری یکی از قدرتمندترین خاندان های قاره وستروس بود که با وجود قدرت اژدهایان هیچکس جلو دارشان نبود. 

اما قبل ازین که شاه دیوانه آخرین پادشاه تارگرین وستروس کشته شود و سرنوشت این خاندان بزرگ به همچین جایی برسد که بازماندگانشان با سرنوشتی نامعلوم راهی اسوس بشوند آنان که بودند؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت اما نخست بیایم به قبل از آغاز حکومت تارگرین ها بر وستروس نگاهی بیندازی
Ice Age,Ice Age: Continental Crack Up,اسکرت,انیمیشن کوتاه Ice Age Continental Crack Up,دانلود Scrat's Continental Crack-Up 720p,دانلود انیمه Scrat's Continental Crack-Up 2010,دانلود انیمه سقوط قاره ای اسکرت,دانلود انیمه کوتاه Continental Crack-Up 2011,دانلود انیمیشن Ice Age,دانلود انیمیشن Scrat's Continental Crack-Up Part 2,دانلود انیمیشن عصر یخبندان,سقوط قاره ای اسکرت,
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
دروس فی تاریخ الفلسفة 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
كلیات البحث و فهرسة عامة

2
الأنساق الفلسفیّة

3

4

5

6

7

8

9
تتمة آراء أفلاطون مع تلخیص و نقد

10
نبذة تاریخیة عن أرسطو

11
انج

نقد رمان وینسنس و گرگ خندان : رمان واقعیتی که چند سال رسانه ­های جهان مخفی کرده ­اند را لو می­ دهد!!!

نقد رمان وینسنس و گرگ خندان نوشته ی بیژن کیا
این رمان، واقعیتی که چند سال رسانه ­های جهان مخفی کرده ­اند را لو می­ دهد …جیمز برای آن­ که برای مردم دنیا این معما را حل کند، جان خودش، ماریا، و … را به خطر می­ اندازد …معمایی پر کشش و کُشنده…
آدم کشتن، یکی از کارهای راحتی است که مخصوص یانکی­ ها است.پوشاندن تاریخ هم کار دیگرشان است.کشتی کاشفی ک

نخستین جهانگردان پژوهشگر ایرانی
سفرنامه برادران امیدوار توسط عیسی امیدوار و عبدالله امیدوار  برادران جهانگرد  و پژوهشگر ایرانی نوشته شده است. این دو برادر اولین ایرانیانی هستند که به شکل تخصصی و حرفه‌ای، در سال ۱۳۳۳ عزم کردند تا جهان را بکاوند
آنها به وسیله موتور سیکلت و ماشین سفرهای خود را انجام دادند. این سفر حدود 10 سال طول کشید و بسیاری از کشورها را در چند قاره زیر پا گذاشتند. ورودشان به قاره آفریقا با عبور از سرزمین حجاز و توقف در ری
بسم الله الرحمن الرحیم
المنهج الجدید فی تعلیم الفلسفة 
شرح كتاب الشیخ محمد تقی مصباح الیزدی حفظه الله
الدروس علیها كلمة سر للحصول علیها ، ینبغی التسجیل فی المادة عن طریق الواتساب

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
 مقدمة الكتاب وبیان المسار العام لتاریخ الفلسفة

2
تاریخ الفلسفة فی اوربا الدرس 2

3
مراجعة الدرس 1و2

4
الدرس 3و4

5
الدرس 5و6

6
الدرس من 7 الى 10

7
مراجعة قسم تاریخ الفلسفة 

8
من الدرس 11 الى منتصف الدرس 14

9
من الدرس 14 الى 17 

10
من الدرس 17 الى 19

11
الد
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از روزیاتو : بیشتر مردم در گوشه و کنار جهان آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی را جشن گرفتند. به رسم هر سال، در لحظه سال تحویل جشن و آتش بازی برپاست و صحنه‌های جذابی از این مراسم ساخته می‌شود.
ادامه مطلب
پرسید فرق بین دوست و رفیق، گفتم دوست فقط یک آشناست، یک همکار، یک همکلاسی، حتی یک همسایه گاهی یک همسفر، شاید حتی یک همراه، یک همراه از سرکوچه تا دم خانه مثلا !دوستی یک آشنایی ست که با یک سلام شروع می‌شود، گاهی خداحافظی نگفته تمام می‌شود ...یک اشتباه از دوست بیگانه می‌سازد اما رفاقت ریشه دارد. به روز و ماه و سال نیست، گاهی در یک آن، یک لحظه ریشه می‌دواند، می‌رود تا مغز استخوانت، توی تمام جانت، دلت را قرص می‌کند رفیق به بودنش، به ماندنش، به رف
"ای امام
به عنوان کسی که شاید کربلای حسینی را در کربلای خرمشهر دیده ام سخنی با تو دارم که از اعماق جانم و از پرپر شدن جوانان خرمشهری برمی خیزد و آن، این است؛ از روزی که جنگ آغاز شد تا لحظه ای که خرمشهر سقوط کرد من یک ماه بطور مداوم کربلا را می دیدم هر روز که حمله ی دشمن بر برادران سخت می شد و فریاد آنها بی سیم را از کار می انداخت و هیچ راه نجاتی نبود به اتاق می رفتم، گریه را آغاز می کردم و فریاد می زدم ای رب العالمین بر ما مپسند ذلت و خواری را"
فاتحه
تور روسیه و هیجانی به یاد ماندنی !!
تور روسیه :قطعا بار ها در مورد جاذبه های گردشگری روسیه شنیده و یا عکس ها و فیلم های زیادی دیده اید ،  این کشور حاوی ¼ آب شیرین جهان است . یکی از مواردی که برای عموم مردم سوال می شود این است که روسیه در کدام قاره است ؟
اما به نظر می رسد که طبیعت روسیه بسیار چشمگیر است.
این کاملا خیره کننده است و در عین حال، ظاهر زیبایی آن در بین مردم بسیار کمرنگ است . بسیار از افراد طرفدار تور روسیه نوروز می باشند تا با خانواده یک س

چرا برگ درختان در پاییز زرد و قرمز می‌شود؟!
 سرخی و زردی برگهای درختان در فصل پاییز علاوه بر زیبایی شگفت انگیزی که دارند نشانه ای از تکامل گیاهان هستند که 35 میلیون سال قبل آغاز شده است.
از گذشته‌های دور رنگهای زرد و قرمز برگهای درختان در سومین فصل سال مورد توجه هنرمندان بوده است. جالب است که رنگهای درختان براساس نوع منطقه ای که در آن قرار گرفته اند با یکدیگر متفاوت هستند. به طوری که لباس پاییزی درختان در آمریکا و آسیای شرقی به رنگ قرمز و ار
بسم الله الرحمن الرحیم
المنهج الجدید فی تعلیم الفلسفة 
شرح كتاب الشیخ محمد تقی مصباح الیزدی حفظه الله
الدروس علیها كلمة سر للحصول علیها ، ینبغی التسجیل فی المادة عن طریق الواتساب

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
 مقدمة الكتاب وبیان المسار العام لتاریخ الفلسفة

2
تاریخ الفلسفة فی اوربا الدرس 2

3
مراجعة الدرس 1و2

4
الدرس 3و4

5
الدرس 5و6

6
الدرس من 7 الى 10

7
مراجعة قسم تاریخ الفلسفة 

8
من الدرس 11 الى منتصف الدرس 14

9
من الدرس 14 الى 17 

10
من الدرس 17 الى 19

11
الد
یکی از مشهورترین فرش های دستباف ایرانی ، فرش ابریشم قم است. فرش ابریشم قم از جمله فرش هایی است که بازار آن محدود به داخل ایران نیست بلکه در سراسا مشتریان خاص خود را دارد. یکی از مهمترین ویژگی های فرش ابریشم استان قم این است که به اندازه ای زیبا و طبیعی بافته می شود که در نگاه اول چنین به نظر مر دنیی رسد که یک تابلو نقاشی است. از حدود یک قرن پیش بود که به تدریج صنعت قالی بافی در قم پیشرفت های خود را آغاز کرد و بافت فرش دستباف ابریشم در این استان ب
⇐ 7 گوشه بر روی تاج مجسمه نشان دهنده هفت اقیانوس و هفت قاره جهان است که بیانگر مفهوم جهانی آزادی است.
⇐ مجمسه آزادی هدیه ای از فرانسه بود که در سال 1886 به آمریکا داده شد.
⇐ مجسمه آزادی زنی است که نمایشگر لیبرتاس (Libertas) الهه رومی آزادی است.
⇐ مجسمه دارای یک مشعل و نیز کتیبه ای است که تاریخ اعلامیه استقلال آمریکا (4 ژوئیه 1776) بر آن ثبت شده است.
ادامه مطلب
باختن چقدر دلچسب است. گویی از وزن تن من چیزی کم می شود. ما به این جهان آمده ایم تا ببازیم. تا چیزی  را از دست بدهیم. حتی چیزی را که هرگز نداشته ایم. من از درخت آزادترم و از آزادی کمی آزادتر. من از خودم کمی من ترم و همین باعث میشود با خودم کمی بیگانه باشم. گویی از آغاز نبودم.
 وقتی که زاده شدم شکلی از عدم پا به این جهان گذاشت که اندکی بیگانه بود و می گریست. زیرا نبودن من تمام عرصه های زندگی ام را در خود داشت و چهره اش شبیه خودم بود. 
تور فرانسه
فرانسه یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در منطقه شینگن اروپا است، این کشور زیبا و دوست داشتنی مهم ترین مقصد توریستی در قاره سبز است به طوری که گردشگران در سفرهای اروپایی خود حتما از فرانسه و به خصوص شهر زیبای پاریس بازدید می کنند، به عبارتی می توان گفت تور فرانسه از پرطرفدارترین و پرفروش ترین پکیج های خارجی است که توسط بسیاری آژانس های مسافرتی و خدمات گردشگری ارائه می شود و تعداد متقاضیان شرکت در تور فرانسه چندین برابر سایر پ
 فرق قسمت آسیایی و اروپایی استانبول در چیست؟
استانبول گردی : استانبول یکی از بزرگ ترین شهرهای ترکیه می باشد که در شمال غربی ترکیه و در کنار تنگه بسفر و دریای مرمر واقع شده است. این شهر دیدنی از پرطرفدارترین شهرهای ترکیه می باشد و به لحاظ گردشگری سومین شهر توریستی جهان محسوب می شود. استانبول تنها شهر بزرگ جهان می باشد که دو قاره ی آسیا و اروپا را از هم جدا می کند.
استانبول دارای آب و هوایی گرم و مرطوب و زمستانهای سرد می باشد. بر اساس آخرین سرش
من گمشده‌ای دارم، درون خود، بیرون خود، در پهنای این جهان، من گمشده‌ای دارم که می‌جویم و نمی‌یابمش.
در میان جناق سینه‌ام و در میان دشت‌ها کوه‌ها کسی یا چیزی را می‌جویم. کسی یا چیزی که نیست.
درد بریدگی انگشتم را فشار می‌دهم آسوده‌تر از درد گمشدگی‌ست، لحظه‌ای آرام می‌یابم. دردش خسته‌ام می‌کند، دست می‌کشم و باز از نو آغاز می‌شود.... من گمشده‌ای دارم.... کجا بیابمت... در عرصه‌ی جهان خاکی و افلاکی هیچ چیز اغنایم نمی‌کند و من بدنبال آن یگان
باکو (ترکی آذربایجانی: Bakı) پایتخت جمهوری آذربایجان، شرقی ترین پایتخت قاره اروپا و بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر جمهوری آذربایجان است. این شهر بر ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب‌شوران قرار دارد و یکی از مناطق نفت‌خیز جهان می‌باشد. باکو پر جمعیّت‌ترین شهر قفقاز است. وجود تعداد بسیاری از پارک‌های ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا جذبه خاصی به این شهر داده‌است.
ادامه مطلب
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به آغاز عصری جدید در تیم ملی فوتبال ایران با حضور مارک ویلموتس پرداخته است.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، در آستانه برگزاری دیدارهای ملی فوتبال در نقاط مختلف جهان، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هم تیم‌های این قاره را زیر ذره‌بین برده و در همین باره گزارشی از تیم ملی فوتبال ایران با حضور ویلموتس منتشر کرده است.

در این سایت آمده است: رقابت‌های ملی در سراسر جهان بر
شماره سوم ماهنامه «ناداستان» با موضوع سفر.از بین سه شماره‌ای که تا به حال از این ماهنامه خوندم، این شماره بهترینش بوده. بهترین روایت‌های این شماره به سلیقه من:«قاره نورد»: مارال یازارلو اولین زن ایرانیه که با موتور به هفت قاره سفر کرده. حتی در حین سفر ازدواج کرده و همسرش برای دیدنش به پونزده کشور سفر کرده.«آب، بابا، جاده»: روایت خانواده‌ای که مدام در سفرن و تصمیم گرفتن فرزندانشون رو به مدرسه نفرستن و خودشون بهشون آموزش بدن!«آب رفتن»: روایت
کتاب فلسفه قاره­ ای در اصل شرح و بسط دو اندیشه کلیدی عصر حاضر یعنی فلسفه
تحلیلی و فلسفه قاره­ ای (یا پدیدارشناسی) است. کتاب با قرار دادن این دو اندیشه در
مقابل هم، قصد معرفی آنها را دارد و خود نویسنده با نمایش این تقابل درصدد نشان
دادن این نکته هست که، این دو اندیشه در اصل در تقابل هم نیستند و این نگاه دو
سویه در اندیشه فلسفی عصر حاضر به یکی از مشکلات اساسی اندیشمندان عصر حاضر بدل
شده است و هر اندیشمندی نیاز دارد که نگاه پدیدارشناسی و نگاه تحلی

به گزارش مشرق، میان همه مردم جهان، رسم است که هر کار مهم و پرارزشی را به نام بزرگی از بزرگان آغاز می کنند، و نخستین کلنگ هر مؤسسه ارزنده ای را به نام کسی بر زمین می زنند که به او علاقه دارند؛ یعنی آن کار را از آغاز با شخصیت مورد نظر ارتباط می دهند. انبیای الهی به انسانهای موحد این گونه تعلیم داده اند که برای پاینده بودن یک برنامه و جاوید ماندن یک تشکیلات، لازم است آن را به موجود پایدار و جاویدانی ارتباط دهیم؛ موجودی که فنا در ذات او راه ندارد
رشد سریع گیاهان علوفه ای
محصولات علوفه ای با ساختمان چهار کربنی بخش بزرگی از زمین های کشت شده در سراسر جهان را تشکیل می دهند. به صورت کلی در مناطق غیر مرطوب منطقه و در ناحیه های مختلف رشد می کند. سورگوم، یونجه، ارزن و گیاهان علوفه ای دیگر در بسیاری از مناطق غیر مرطوب جهان کاشت می شود و تقریبا سهم قابل توجهی در تغذیه انسان و دام در قاره امریکا، قاره اسیا و قاره آفریقا دارند. 
به گفته متخصصین شرکت پالایش کود گفته می شود که محصولات علوفه ای بین س
محدود بودن منابع انرژی به چالشی جدی در عصر حاضر تبدیل شده است. برق یکی از مهم ترین انرژی های پاک است که می تواند برای یک اقتصاد در حال توسعه مانند ایران اهمیت بسزایی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از ویژوال کپیتالیست، برق در عصر حاضر یکی از نیازهای اساسی جوامع است و شاید باورنکردنی باشد که در حال حاضر ۱۶ درصد جمعیت کره زمین یا به عبارتی ۱.۲ میلیارد نفر به این انرژی دسترسی ندارند.
در حال حاضر ۱۰۰ و یا حداقل ۹۵ درصد مردم اکثر کشو

اوّل او‌ اوّل بی ابتداست...
رنج شروع نکردن، از آن رنج هایی ست که هر روز از صبح تا شب و احتمالا از شب تا صبح در حال کُشتی گرفتن با آن هستیم، غافل از اینکه می شود این جَنگِ تن به تن و مداوم را با یک حرکت فیتیله پیچ به نفع خودمان به پایان برسانیم. چطور؟! همین لحظه و‌درست همییییین لحظه کاری را که روزها و ماهها و سالهاست در انتظار شروعش بوده و هستیم، شروع کنیم.

هر چقدر دیرتر آغاز کنیم، وسواسِ شروع کار سخت‌تر می‌شود.باید شروع کرد: بدون امید و بدون

اوّل او‌ اوّل بی ابتداست...
رنج شروع نکردن، از آن رنج هایی ست که هر روز از صبح تا شب و احتمالا از شب تا صبح در حال کُشتی گرفتن با آن هستیم، غافل از اینکه می شود این جَنگِ تن به تن و مداوم را با یک حرکت فیتیله پیچ به نفع خودمان به پایان برسانیم. چطور؟! همین لحظه و‌درست همییییین لحظه کاری را که روزها و ماهها و سالهاست در انتظار شروعش بوده و هستیم، شروع کنیم.
هر چقدر دیرتر آغاز کنیم، وسواسِ شروع کار سخت‌تر می‌شود.باید شروع کرد: بدون امید و بدون ن
پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، ثبت نام طرح ملی مسکن از امروز 18 آبان در چهار استان قم، سیستان و بلوچستان، خراسان های شمالی و جنوبی آغاز شد و به مرور در سایر استان ها نیز نام‌نویسی انجام می شود.

متن کامل خبر: ثبت نام طرح ملی مسکن آغاز شد
تحصیل در لهستان
لهِستان کشوری است در مرکز اروپا، از غرب با آلمان، از جنوب غربی با جمهوری چک، از جنوب با اسلوواکی، از شمال شرقی با لیتوانی و روسیه (منطقه برون‌بومی کالینینگراد)، از شرق با بلاروس، از جنوب شرقی با اوکراین و از شمال با دریای بالتیک همسایه است. مساحت این کشور عددی بالغ بر ۳۱۲٫۶ هزار کیلومتر مربع است که آن را شصت و نهمین کشور بزرگ جهان و نهمین کشور بزرگ اروپا کرده‌است. همچنین با جمعیت ۳۸٫۵ میلیون نفری این کشور سی و چهارمین کشور پر
خون بباردازدل وچشمان شیعه در جهان/رفته است دیگرسلیمانی ز دنیا تاجنان/رادمردوقهرمان جبهه حق در نبرد/قطعه های پیکراو میرودتاآسمان/دوستداراهل بیت و حامی برزینب است/اسوه ای شد حاج قاسم ازبرای شیعیان/این شهادت نامه او گرچه سخت وپرغم است/لیک آغاز شکوهی سوی محو دشمنان/درفراقش ملت مایک حماسه خلق کرد/رهبرفرزانه ما گریه داردتوامان/اوعزیز مسلمین وشیعه و ایران شده/انتقام سخت باشد سوی آمریکائیان/بهرفرمان ولایت در جهان آماده باش/ریشه کن باید بگردد ظ
روز جهانی قدس
راهپیمایی روز قدس
زمان‌برگزاری:
آخرین جمعه ماه رمضان
منشأ تاریخی:
پیام امام خمینی
-
آئین‌های مهم:
سینه‌زنی، افطاری، تشییع جنازه، تعزیه خوانی، سایر آئین‌ها
روز قدس یا روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که امام خمینی در سال ۱۳۵۸ش (رمضان ۱۳۹۹ق) آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز
  شیوع ویروس کرونا در ورزش باعث تعویق اکثر رقابت‌های ورزشی در جهان شده و در کشتی نیز تاکنون 10 رقابت به تعویق افتاده است.
بخش کشتی و وزنه برداری مجله خبری ورزشی اسپورت‌ استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، پس از شیوع ویروس کرونا و اهمیت حفظ سلامت ورزشکاران، رقابت های ورزشی مختلفی در جهان لغو و یا به تعویق افتاده است.
بر این اساس طبق تقویم اتحادیه جهانی کشتی تاکنون 10 رقابت به تعویق افتاده است که عناوین آن به ش
تقریبا‌ یک سوم کشورهای جهان به تولید قهوه ‌می‌پردازند‌‌‌‌‌‌‌‌. هر کدام از‌‌ این کشورها شیوه‌ی تولید خود را در پی گرفته‌اند و برخی حتی شیوه‌‌ای بسیار خاص دارند‌‌‌‌‌‌‌‌. برخی از آنها سالی‌ یک بار و برخی دیگرسالی دوبار برداشت محصول دارند و برخی حتی تمام فواصل برداشت محصول دارند‌‌‌‌‌‌‌‌. در ادامه‌ی‌‌ مطلب نام چندین کشور تولید کننده‌ی بزرگ قهوه را برای شما بیان خواهیم کرد.

ادامه مطلب

تحصیل در آلمان
تحصیل در آلمان منجر به ادامه زندگی در یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا می‌شود. شما پس از اتمام تحصیلات خود، ۱۸ ماه وقت دارید که در آلمان کار پیدا کنید و ۳ سال پس از کار در آلمان، اقامت دائم خود را از این کشور دریافت خواهید کرد. 
تحصیل در آلمان را می‌توان یکی از بهترین و شناخته شده‌ترین مقاصد برای علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به اروپا معرفی کرد. این کشور یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان را دارد. کشور آلمان با فراهم کردن امکان تحص
او نمی داند ولی من عاشق بهار هستم ، برای بار بیست یکم گفته ام "من عاشقت هستم" آری میدانم هر دم و هر ساعت مرا میخوانی با تو هستم بهار ...
بهار من عشق را از تو میخواهم ، بهار  همه ی هست و نیستم تو هستی . بهار مرا بخوان  من هوای زمزمه تو را دارم
بهار جان تمام حرفم این است "من عشق را به نام تو آغاز کردم"
در هر کجای عشق که هستی آغاز کن !
خواب چه مانده‌ای دلا؟ وا چه نشسته‌ای؟ بیا!مال و منال وا نه و هی تو بنال ناله‌ها خوش برو در میانه‌ها ساز کن آسمان خودتکیه تکان و عور شو، من تو و آسمان مرا بر شو از این جهان غم، قاره‌ی وام و نام و نمچرخ به چرخ و دم به دم از تن و جامه‌ها بر آ تا که نهان نمایدت ثروت و آستین زرسکّه‌ی باده خرج کن تا چو خدا کند تو را تا که کرانه بشکنی ساق شب و غرور ددعشق فسانه می‌شود باز ز جان آسیا بخت دوباره می‌دمد از نفس کلام توز پست‌جلگه‌ی خزر به آفتاب استوا ت
خواب چه مانده‌ای دلا؟ وا چه نشسته‌ای؟ بیا!مال و منال وا نه و هی تو بنال ناله‌ها خوش برو در میانه‌ها ساز کن آسمان خودتکیه تکان و عور شو، من تو و آسمان مرا بر شو از این جهان غم، قاره‌ی وام و نام و نمچرخ به چرخ و دم به دم از تن و جامه ها بر آ تا که نهان نمایدت ثروت و آستین زرسکّه‌ی باده خرج کن تا چو خدا کند تو را تا که کرانه بشکنی ساق شب و غرور ددعشق فسانه می‌شود باز ز جان آسیا بخت دوباره می‌دمد از نفس کلام توز پست‌جلگه‌ی خزر به آفتاب استوا تو
عاشق نان از توکّل می‌خورد، نه از خلق. در کار دل هیچ آویختنی نیست. بند عاشق تنها از آسمان آویخته است. آن را نیز به‌وقت می‌گسلد.
از سرزمینی به سرزمینی، از قاره‌ای به قاره‌ای، از آسمانی به آسمانی. سفر مدام. هیچ ایستگاهی نیست، هیچ توقّفی نیست. هیچ کمالی نیست. سفره‌ی اکتشاف تا بی‌نهایت گسترده.
این چشمهتا ابد می‌جوشد.
حلمی | کتاب لامکان
تصویری از هرمس؛ ابتدا به عنوان پیامبر خدایان خدمت کرد. خدای تجارت، نجبا، بازرگانان، پیشه‌وری، راهها، مرزها،
ژانر فیلم : موسیقی , خانوادگی , هیجانی
امتیاز فیلم : --
رده سنی : --
کارگردان : Muh Chen
نویسنده : --
بازیگران : Mayday, Huang Bo, Wen Shang-Yi, Shih Chin-Hang
محصول کشور : --
تاریخ اکران : --
زمان فیلم : --
زبان فیلم : --

خلاصه داستان : داستان این فیلم که بیش از دو سال فیلم‌برداری آن زمان برده است درباره‌ی گروه تایوانی بسیار معروف می‌دی می‌باشد که در در چهار قاره و حدود پنجاه و پنج شهر اجرای زنده انجام می‌دهند. این تور زندگی آنها را به صورت پنج ابرقهرمان بازگو می‌کند که
تور لحظه آخری استانبول رزرو تور لحظه آخری استانبول رزرو تور استانبول
استابول از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه و مرکز فرهنگی اقتصادی آن می باشد که در بین دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است و همچنین بزرگترین شهر جهان می باشد که بین دو قاره قرار گرفته است . استانبول در ساحل دریای مرمره قرار گرفته است و تنگه بسفر دریای مرمره را به دریای سیاه متصل می کند و از ویط ایم شهر می گذرد و زیبایی آن را دوچندان کرده است . بخش شرقی استانبول شبه جزیره
دانلود مستند هفت جهان یک سیاره Seven Worlds One Planet 2019 WEB-DL
مستند سریالی هفت جهان یک سیاره با کیفیت 1080p & 720p & 480p
قسمت 5 اضافه شد( قسمت های بعدی اضافه خواهد شد )
نام فیلم: هفت‌جهان، یک سیاره – Seven Worlds, One Planet | ژانر: مستند | تاریخ انتشار: 2019
زبان: انگلیسی | زیرنویس فارسی: ندارد | کیفیت: WEB-DL | تعداد قسمت ها: 7
حجم: متفاوت با هر کیفیت | محصول شبکه BBC | امتیاز: 9.7 از 10
خلاصه داستان:میلیون ها سال قبل نیروهای اعجاب انگیز و ناشناخته، پوسته ی زمین را از هم جدا کردند و ه
وان پلاس ۸ از جمله محبوب ترین گوشی‌های تولیدی شرکت چینی وان پلاس است که قرار است تولید و عرضه مدل سازگار با شبکه‌های نسل پنجم آن به زودی آغاز شود.

برخی اپراتورها فروش مدل نسل پنجم این گوشی را به زودی آغاز می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به وریزون اشاره کرد. هنوز مشخص نیست آیا برنامه‌ای برای سازگار کردن گوشی وان پلاس ۸ پرو با شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه وجود دارد یا خیر.

علیرغم آغاز برنامه ریزی اجرایی و عملیاتی اپراتورهای تلفن همراه د
آمریکا خیلی از ایران و قدرت نظامی ایران میترسه، تا حدی که ترامپ به همه ی آمریکایی هایی که تو عراق بودن دستور داده که زودتر عراقو خالی کنن.
نارضایتی ها و اعتراضات داخلی  یه ماه پیش در ایران، ترامپ رو متقاعد کرد که حتما با کشتن حاج قاسم، مردم ایران به ترامپ ملحق میشن و همه چی به خیر و خوشی تموم میشه،،
الانم از صحبتهای ترامپ، عجب غلطی کردمو میشه فهمید
جالبیه قضیه اینجاست که وقتی مردم ایران میگن از آمریکا انتقام میگیریم، دست و دل کل قاره ی آمریکا
130 سال پیش رابرت بوش و تیم همکارانش کارگاه مهندسی الکتریکی خود را در اشتوتگارت تاسیس کردند و این آغاز راهی بود که منجر به حضور یکی از برندهای معتبر لوازم برقی خانگی در سطح جهان شد، که کیفیت و نوآوری مشخصه بارز محصولات آن است.
ادامه مطلب

تو را دارم ای گل، جهان با من است.تو تا با منی، جانِ جان با من است.کنار تو هر لحظه گویم به خویشکه خوشبختیِ بیکران با من است.

"فریدون مشیری"

پ.ن1:
جان و جهان خواند مرا آن صنم 
تا بزیم جان و جهان من است 

"سنایی"

پ.ن2:
بیا نگارا
بیا در آغوش من 

"هوشنگ ابتهاج"
امشب در پاکت می نویسم:
سه روزی از پایان طراحی بیمارستان کوچک شهر می گذرد، حال کمی خسته و دلتنگم ...
9360 متر طراحی، واقعا رمق هر معماری را می کُشد ...
دلتنگم از ندیدن یارِ شیرینم ... به شدت، به شدت و به شدت ...
ناراحتم؛ از اتفاقات عجیب و غریب اخیر جهان، از شهادت سردار عزیز و بزرگی چون قاسم سلیمانی
تا سقوط هواپیمای حامل نخبگان ایرانی ...
از طرفی مشکلات اقتصادی شدید و نبود ارتباطات سالم با جهان، عمیقا مردم به را به سختی کشانده ..
حالاهم که خبر از شیوع بیما
آمریکا خیلی از ایران و قدرت نظامی ایران میترسه، تا حدی که ترامپ به همه ی آمریکایی هایی که تو عراق بودن دستور داده که زودتر عراقو خالی کنن.
نارضایتی ها و اعتراضات داخلی  یه ماه پیش در ایران، ترامپ رو اینگونه ترغیب کرد که حتما با کشتن حاج قاسم، مردم ایران به ترامپ ملحق میشن و همه چی به خیر و خوشی تموم میشه،،
الانم از صحبتهای ترامپ، عجب غلطی کردمو میشه فهمید
جالبیه قضیه اینجاست که وقتی مردم ایران میگن از آمریکا انتقام میگیریم، دست و دل کل قاره ی

"نبردی که اسلام آغاز کرد، نه نخستین نبرد است  نه آخرین نبرد؛  هرکس در هرجا و هرگاه که برای عدالت رودرروی ستم برخیزد، در این جهاد بزرگی که از آغاز تاریخ انسان آغاز شده است و همواره در همه نسلها و همه عصرها شعله ور بوده و خواهد بود شرکت کرده و به گفته امام صادق : با حسین در عاشورا و در کربلا شمشیر زده است! "
علی شریعتی م آ  ۱۹ - حسین وارث آدم 
پاورپوینت مکتب انیمیشن زاگرب
دانلود پاورپوینت مکتب انیمیشن زاگرب، شامل 18 اسلاید همراه با افکت. مناسب رشته های گرافیک و انیمیشن (پویانمایی). مکتب انیمیشن زاگرب حرکتی نو وآوانگارد بود که در دهه 1950 میلادی به وسیله گروهی از فیلمسازان نسل جوان یوگسلاوی سابق آغاز شد یوگسلاوی کشوری بود در جنوب شرقی قاره ی اروپا و در ساحل دریای ...
پاورپوینت مکتب انیمیشن زاگرب
دانلود پاورپوینت مکتب انیمیشن زاگرب، شامل 18 اسلاید همراه با افکت. مناسب رشته های گرافیک و انیمیشن (پویانمایی). مکتب انیمیشن زاگرب حرکتی نو وآوانگارد بود که در دهه 1950 میلادی به وسیله گروهی از فیلمسازان نسل جوان یوگسلاوی سابق آغاز شد یوگسلاوی کشوری بود در جنوب شرقی قاره ی اروپا و در ساحل دریای ...
انسان از آنجایی آغاز شد و خط و ربط خود را با دیگر موجودات کرده زمین جدا کرد که مفهوم مرگ را درک کرد.
انسان همیشه به مرگ اندیشیده است و از این رو «فرهنگ مرگ» در تمام تمدن‌ها وجود دارد. مومیایی کردن، به خاک سپردن، یا جنازه را به فراز کوهی بردن تا توسط پرندگان به نوعی به طبیعت بردن، انداختن آن به رود سِند و یا به آتش کشیدن مرده، هر یک انعکاسی از فرهنگ مرگ در یک جامعه است و اینکه آن جامعه چگونه می‌زید که اینگونه به مرگ فکر می‌کند.
به قول آن کتاب که
بلیت فروشی مسابقه فینال جام حذفی یادواره آزادسازی خرمشهر از ساعت ۱۷ فردا آغاز می شود.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران بلیت فروشی فینال جام حذفی فصل ۹۸-۹۷  ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۱۲ خرداد آغاز می شود.
هماهنگی های لازم با مسولان استان خوزستان و هیات فوتبال  استان انجام شده است.۲۰ هزار بلیت برای بازی فینال بین پرسپولیس و داماش گیلانیان فروخته می شود و مسابقه دو تیم س
در گذرگاهِ نسیم سرودی دیگرگونه آغاز کردم
در گذرگاهِ باران سرودی دیگرگونه آغاز کردم
در گذرگاهِ سایه سرودی دیگرگونه آغاز کردم.
نیلوفر و باران در تو بود
خنجر و فریادی در من،
فواره و رؤیا در تو بود
تالاب و سیاهی در من.
در گذرگاهت سرودی دیگرگونه آغاز کردم.
شاملو
دیدگاه شیخ علی نمازی شاهرودی رضوان الله علیه در مورد ابن عربی
آیت الله شیخ علی نمازی شاهرودی رضوان الله علیه می‌نویسد:
ابن العربی : هو محی الدین ، صاحب الفتوحات المكیة والفصوص ، من أركان المتصوفة ، له دعاوی فاسدة وكلمات مضلة ،  ذكرنا بعضها فی كتابنا " تاریخ فلسفه وتصوف " . وتقدم شطر منها فی " حیى " بعنوان محی الدین . مات سنة ٦٣٨ ، وله ذموم وخرافیات ، كما فی البحار . نقله هنا فی السفینة "
ابن عربی: او محی الدین، صاحب فتوحات مکیه و فصوص می‌باشد. وی ا
 نکته جالب درباره زنبور
۱- اگر گرده افشانی توسط زنبور انجام شود، بیشتر گلها بارور می شوند.
۲ – علت اصلی رطوبت داخل کندو در زمستان، مصرف عسل است.
۳ – مصرف یک کیلو گرم عسل ،یک لیتر آب تولید می کند .
۴ – بعد از عسل ، موم مهم ترین فرآورده ی زنبور عسل به شمار می آید .
۵ – مهم ترین غذایی که زنبور برای رشد به آن نیاز دارد گرده است .
۶ – قطر دانه های گرده حدود ۵/۲ تا ۳۵۰ میکرون است .
۷ – مقدار مصرف گرده ی یک کلونی در سال ، حدود ۲۵ تا ۳۵ کیلوگرم است .
۸ – به طو
آمار برداری از مزارع
روش های به صرفه جمع آوری اطلاعات و داده، امری مهم برای پیشرفت نظام های کشاورزی در قاره آسیا است. سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد FAO  با در نظر گرفتن اهمیت دسترسی به اطلاعات مهم کشاورزی برای پیشرفت توسعه پایدار، از کشورهای قاره آسیا درخواست کرد تا فرآیند اصلاح و بهینه سازی روش های جمع آوری اطلاعات و داده بخش کشاورزی را سرعت بخشد.
با این روش زمینه برنامه ریزی دقیق تر و بهتر  برای بخشهای کود دهی مزارع از بوسیله و یا دامدا
مواردی که باید در هنگام غذا خوردن رعایت شوند عبارتند از :
الف : تدبر در خوراکی های مورد نیاز انسان که چگونه در نظام آفرینش پدید آمده اند.
ب : آغاز خوردن با نام و یاد خدا.
ج : آغاز غذا با نمک
د: آغاز کردن از سبک ترین غذا.
ادامه مطلب
عاشقانه ترین عاشقانه های جهان
در برابر قلبم کم میاورند
وقتی که پای "تو" در میان است
.
بشنو!
فریاد عاشقانه ی قلبم را
دستهایم را که میگیری
نگاهم که میکنی
مشتاقانه تر از ثانیه ها...
عشق در وجودم میتپد
آوای بودنت، عاشقانه های جهان را میرقصاند
جهان در برق چشمانم میلرزد
و آغوشت تو گرم میکند تنم را...
با آرامشی از جنس بهشت... :)
.
آغوش تو آرامشی از جنس بهشت است
آرامشت از جنس "تو" در آینه ی "من"
خالیست جهان بی تو و عشقت شهِ قلبم!
بر بوم جهان با تو خوشست عشق کشید
خسته ام. دستم به هیچ کاری نمی‌رود. توی خودم فرو رفته‌اند. دلم می‌خواهد یکی عاشقم شود و دوستم بدارد. خسته ام از این دنیای تنهایی. و آخر چه کسی کسی را چنان که ارسطو می‌گوید دوست خواهد داشت؟ نه این جهان، جهان من نیست. این جهان پر از نقص است و من حقیقتا از اینهمه نقص در جهان دلزده‌ام. امروز شنبه هست. کاش امروز که کتابخانه می‌روم کمی بیشتر تلاش کنم. دلم می‌خواد دکتری بخونم آی‌پی‌ام کاش...
جمهوری لهستان یکی از بزرگترین کشورهای واقع شده در مرکز اروپا می باشد. این کشور دارای اقلیم فصلی معتدل نسبتاً وسیعی می باشد. لهستان از غرب با آلمان، از جنوب با کشورهای اسلوواکی و جمهوری چک، و از شرق با اوکراین و بلاروس هم مرز است. بعلاوه از شمال و شمال شرق هم توسط کشورهای روسیه و لیتوانی و کالیننگراد محصور شده است. همچنین دریای بالتیک، مرزهای شمالی این کشور را تشکیل می دهد
اقلیم کشور لهستان
کشور لهستان دارای اقلیمی معتدل ، متاثر از دو عامل در
جهان از کجا شروع می شود؟
این سوال یه نکته غلط و پنهان دارد و مانند تقسیم یک عدد بر صفر! پی پاسخ و مبهم می ماند.
نکته آن است که جا و مکان هم در محدوده ی جهان است و هر نقطه که جا و مکان معنی دارد، جهان هم معنا دارد. بنابراین مکانی که «جهان» نباشد وجود ندارد.
ادامه مطلب
گل گلاب Damask rose

گل محمدی یا همان گل گلاب یک رز هیبریدی است . جنس رز به خانواده رزاسه تعلق دارد که دارای بیش از 250 گونه و 10000 واریته هیبریدی مختلف است . برخی از ارقام آن ، رز زینتی هستند ، در حالی که بسیاری از آنها در مقیاس صنعتی برای استخراج و تولید اسانس و ترکیبات متفاوت استفاده می شوند.
ایران خواستگاه و مرکز تنوع انواع واریته های گل محمدی است . این کالتیورها در قرن هفدهم از ایران به بلغارستان منتقل شد ژنوتیپ مناطق اصفهان،مشابه ژنوتیپ های کشور
مَردم منم ، اسباب هیاهو شده ام
هرجا که نیاز بوده من رو شده ام
برجام دوپهلوی سیاست مردان
وقت ظلمات نیمه شب رو شده ام
.
کانون تمام گفتگوهای جهان
بازیچه شهر آرزوهای جهان
سربسته تر از پیام سرّی در جنگ
پیچیده چنان بگو مگو های جهان .
وبلاگ معرفی کتاب آغاز به کار کرد
همزمان با شهادت حاج قاسم سلیمانی و با معرفی کتاب حاج قاسم" جستاری از خاطرات حاج قاسم سلیمانی" وبلاگ 
sbbook.blog.ir
آغاز بکار گرد.
کتابداران و همکاران گرامی می توانند از پوسترهای این وبلاگ که زین پس بصورت هفتگی آماده می گردد، جهت اطلاع رسانی در وبلاگها، شبکه های مجازی و تابلوهای اعلانات کتابخانه ها استفاده نمایند.

بیماری‌های عفونی مرگبار در طول تاریخ

بیماری‌های عفونی در طول تاریخ شیوع داشته، همه‌گیر شده و حتی عالم‌گیر شده و از قاره‌ای به قاره دیگر گسترش پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا، داروهای مدرن و رعایت اصول بهداشتی به بشر کمک کرده تا بر
بیماری‌های عفونی مرگبار کنترل پیدا کرده و حتی بتوانند برخی از آنها همچون
آبله را ریشه کن کند اما برخی از آنها همچنان با انسان است و اغلب
قربانیان آنها از
وضعیت کلی ارزهای دیجیتال در کشور کره جنوبی: قانونی
در ادامه بررسی وضعیت ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف جهان، به بررسی وضعیت این ارزهای تازه کار در کشور کوچک و زیبای کره جنوبی می رسیم. کره جنوبی کشوری در شرق قاره آسیا قرار دارد و یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیایی و دنیا می باشد.
ادامه مطلب

در‌صورتی‌که برای اولین بار یک دوربین عکاسی خریده‌اید یا قصد دارید عکاسی با تلفن همراه را جدیدا آغاز کنید , ممکن است با این سوال روبرو می‌باشید که بایستی از کجا آغاز کرد . بعضی اوقات دشوار‌ترین بخش شروع کردن یک کار نو ورود به آن می باشد . اما نگران نباشید ; ما در این نوشته‌علمی آموزش عکاسی قصد داریم به شما بگوییم عکاسی را از کجا بایستی آغاز کنید .

ادامه مطلب
یاقوت عربی شده واژه پارسی یاکَند می‌باشد.یاقوت دارای ترکیب اکسید آلمینیوم است که به دلیل وجود عناصر واسطه به رنگهای متفاوتی یافت می شود . ترکیب شیمیایی یاقوت آلومین خالص است که ممکن است به مقدار کم با مواد دیگر از قبیل کروم و آهن آغشته شود. معمولا یاقوتهای سرخی که از معادن قاره افریقا و کشورهایی مانند موزامبیک ، کنیا و مادگاسکار استخراج میشوند به دلیل داشتن عنصر آهن تیره گی بیشتری دارند. البته این تیره گی در یاقوتهای رخ کشورهای تایلند و کا
برمودا در اصل نام جزایر زیبایی در شمال اقیانوس اطلس و در نزدیکی امریکا است که جزو سرزمین‌های فرادریایی پادشاهی بریتانیا محسوب می‌شوند. اکثر افراد، نام برمودا را به خاطر حوادث عجیب اتفاق افتاده در منطقه معروف به «مثلث برمودا» شنیده‌اند، غرق شدن کشتی‌ها، ناپدید شدن هواپیماها و گم شدن افراد در این منطقه بسیار خبر ساز بود و برای مدت زیادی مردم معتقد بودند نیروهای فراطبیعی باعث این اتفاقات هستند.عده‌ای این فرضیه را مطرح کردند که آدم فضایی
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی: پیش ‌بینی ما این است که امسال در آغاز مهر ماه ترافیک بین 25 تا 30 درصد افزایش پیدا کند و در همین راستا از استانداران و روسای ادارات درخواست می‌کنیم که به منظور حل مشکل ترافیک در 10 روز نخست آغاز سال تحصیلی جدید، ساعات آغاز کار ادارات را به مدت دو ساعت شناور کنند
@IrNews_24
مشاهده مطلب در کانال
  تیم ملی فوتسال ایران در جدیدترین رده‌بندی جهانی همچنان در صدر آسیا قرار دارد.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرگزاری فارس، جدیدترین رنکینگ جهانی فوتسال اعلام شد و تیم ملی فوتسال ایران در رده ششم جهان قرار دارد.
شاگردان ناظم الشریعه با امتیاز 1603 همچنان در رده اول آسیا قرار دارند و بر بام قاره کهن تکیه زده‌اند.
در رده‌بندی جهانی تیم‌های فوتسال برزیل با امتیاز 1810، اسپانیا با امتیاز 1801 و آرژانتین با امتیاز 1694 در رده‌ها
قاره آسیا، تمامی اقلیم ها، پوشش گیاهی و جانوری را در خود جای داده است و امروزه باتوجه به زیبایی هایی که در هر نقطه از این قاره نهفته است، آسیا بیشتر از قبل مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است و این موضوع در رنکینگ های منتشر شده از توریستی ترین شهرهای جهان نیز قابل مشاهده است.
اگر بخواهیم از شرقی ترین شروع کنیم، چین می تواند مثال خیلی خوبی باشد که در هر نقطه از آن تنوع محنصر  به فردی دیده می شود و شاید متفاوت ترین شهر در این کشور را بتوان هاربین
‍ ای خالق من ، پرده برانداز ببینم
عشقی که جهان عاشق آنست چه عشق است؟
دیوار ندارد و درش باز به هرکس
وابستگیش دربدری هست ، چه عشق است؟
سوزانده و از بوی خوشش عالم و آدم
چون باده زنان گشته از آن مست چه عشق است؟
سیراب کند با عطش هر تشنه لبی را ،
در بند کشد هرکه که دل بست ، چه عشق است؟
گویند که افلاک بنا شد به وجودش ،
هر دسته که همراه شده ، نگسست چه عشق است؟
از کرببلا جاری و در جوی جهان است
شاهراه جهان است نه بن بست ، چه عشق است؟
#احمد_یزدانی
#کربلا #اربعی
قاره آسیا، تمامی اقلیم ها، پوشش گیاهی و جانوری را در خود جای داده است و امروزه باتوجه به زیبایی هایی که در هر نقطه از این قاره نهفته است، آسیا بیشتر از قبل مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است و این موضوع در رنکینگ های منتشر شده از توریستی ترین شهرهای جهان نیز قابل مشاهده است.
اگر بخواهیم از شرقی ترین شروع کنیم، چین می تواند مثال خیلی خوبی باشد که در هر نقطه از آن تنوع محنصر  به فردی دیده می شود و شاید متفاوت ترین شهر در این کشور را بتوان هاربین
شکل گیری تمدن های اوّلیه در جهان همواره با وقوع جنگ همراه بوده است، در طول تاریخ انسان ها از طریق پناه گرفتن در غارها، ساخت جوشن و سپر، ایجاد برج و بارو و قلعه های محکم و مرتفع، حفر خندق برای حفظ جان و تامین امنیّت گروهی با هدف پیشگیری از حملات غافلگیرانه دشمن اقدام نموده اند، ‌ دیوارهای دفاعی و خاکریزهای متعلق به آغاز سکونت انسان در ایران هنوز برجاست و شکل آنها به موازات پیشرفت سلاح های تهاجمی و تدافعی در هر دوره تاریخی تکامل یافته است

اد
هنر خوشنویسی ایرانی
خوشنویسی یا خطاطی یعنی زیبانویسی یا نوشتنی که همراه با خلق یک نوشته زیباست و به فردی که این هنر را دارد خوش‌نویس می گویند. خوشنویسی ایرانی بخشی از خوشنویسی اسلامی است که در ایران و سرزمین‌های وابسته یا تحت نفوذ او همچون کشورهای آسیای میانه، افغانستان و شبه قاره هند به تدریج حول محور فرهنگ ایرانی شکل گرفت.
در حالی که عمدهٔ تبدیل نگارش معمولی کلمات به خوشنویسی هنرمندانه در جهان اسلام، به‌عهده ایرانیان بوده‌است، رفت
این مدل چرخ خیاطی ضمن دوخت دکمه، ساده دوزی، هفت و هشت، قابلیت دوخت جا دکمه  را نیز دارد. از جمله دیگر ویژگی های رز ۲۱۰  قابلیت دوخت ۱۰ مدل دوخت حاشیه دوزی است. شما میتوانید ROSE 210 را از  تخت به بازویی تغییر حالت دهید و این قابلیت کارایی بسیاری در دوخت های لوله ای شکل دارد. این محصول از سبک ترین تولیدات کاچیران می باشد که در عین حال از استحکام مناسبی برخوردار است.
همچنین قطعات یدک، لوازم جانبی و ملزومات این نوع چرخ خیاطی ها نیز توسط مجموعه فروشگ
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf    

دانلود فایل

دانلود کتب تخصصی و حرفه ای | دانشنامه اساطیر جهان ... - ...nirikadesign.com › دانلود-کتب-تخصصی-و-حرفه-ای › دانشنامه-اساطی...منبع کنکور ارشد پیام‌نور .کتاب دانشنامه اساطیر جهان نوشته شده زیر نظر رکس وارنر و ترجمه شده توسط ابوالقاسم اسماعیل پور در سال 1389 توسط انتشارات اسطوره به ...
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf :: دانلود کتابketabdownloadpdf.blog.ir › دانلود رایگان ک

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها